Fotel ojciec kanapy

Meble tapicerowane królowały na salonach od wieków. Dwieście czy trzysta lat temu salony też miały zupełnie inne metraże. W zabytkowym salonie zmieściłoby się dzisiaj niejedno współczesne mieszkanie. Przy dzisiejszym zminiaturyzowanym mieszkaniu meble tapicerowane wyznaczają charakter i aranżację mieszkania.  Są wyznacznikami elegancji i stylu.

Aranżacje salonu

Zależnie od stylu rustykalnego, industrialnego czy nowoczesnego narożnik czy kanapa będzie posiadać inne obicie. Narożnik lub kanapa stworzy nam wraz ze stoliczkiem kawowym idealny kącik wypoczynkowy. Podnoszony stolik kawowy zmienia swój charakter. Po rozstawieniu go  na innej wysokości można podawać nawet potrawy do jedzenia. Stolik nie służy już wówczas jedynie jako element ozdobny do odstawienia delikatnej filiżanki z kawą. Styl domu można przenieść także do sypialni, gdzie łóżko tapicerowane 160×200 dla dwojga będzie miało pojemnik i pikowany zagłówek. Takie łóżko jest nie tylko eleganckie, ale niezwykle wygodne. Posiada materac piankowy i sprężynowy, dzięki czemu sylwetka człowieka bardzo dobrze wypoczywa. Materac jest najważniejszym elementem łóżka. Ale w sypialni nie tylko łoże jest ważne, bez szafy nie pomieścimy wszystkich rzeczy. No chyba że stać nas na garderobę. Szafy kolor olcha mogą mieć drzwi przesuwne, zabudowane szafe w sypialni zdają dobrze egzamin, bo nie zabierają cennej przestrzeni. Jedno ze skrzydeł szafy zaopatrzone w lustro będzie chwaliła pani domu.

Szafy nie tylko w sypialni

Pojemne szafy to nie tylko dobry mebel do sypialni. Jeśli mamy na to miejsce w przedpokoju, można rozbudować przedpokój także o szafy wnękowe. Póki co nikt jeszcze niczego lepszego nie wymyślił, jeśli chodzi o ukrywanie ubrań, których na cztery pory roku mamy coraz więcej i więcej. Szafy na przedpokój mogą być kupowane gotowe lub robione na zamówienie pod wymiar. Zarówno jedne, jak i drugie można znaleźć w sklepach internetowych online, które obecnie stanowią dużą konkurencję dla sklepów stacjonarnych. Tym bardziej, że najczęściej jest transport gratis.